آموزشگاه موسیقی پایور یزد
                        -- اخبار --

محمدرضا صنعتی متولد 15 مهرماه 1336.یزد.
رشته هنری: تار .سه تار. تنبک
از سن 14سالگی موسیقی را با نواختن تنبک آغاز نمود. حدود 5سال بعد از آن مربی تنبک در مرکز موسیقی فرهنگ و هنرو کارگاه موسیقی رادیو تلویزیون مرکز یزد شد. و در اواسط دهه پنجاه به عنوان نوازنده تنبک درگروه موسیقی چکاوک وابسته به فرهنگ و هنر یزد به سرپرستی محمد رضا روحبخش شروع به همکاری کرد.
از سال 1362 به یادگیری تار پرداخت و از هنرمندانی چون عزیزالله پاریزی و محمد حسین و محمد رضا روحبخش بهره مند شد و بعدها از شیوه نواختن استادانی چون جلیل شهناز و فرهنگ شریف و لطف الله مجد پیروی نمود. تئوری، سلفژ و بطور کلی موسیقی نظری را نزد فروغ الدین ترین پیشه که خود نوازنده ویلون بود فرا گرفت.
از سال 1365 در جشنواره های موسیقی کشوری و استانی حضور داشته ودر تالار وحدت، تالار رودکی، تئاتر شهر، فرهنگسرای نیاوران و فرهنگسرای آزادی همراه با گروه موسیقی فرهنگ و ارشاد یزد اجرای برنامه نموده است که حاصل آن دریافت دیپلم افتخار، لوح تقدیر، یادواره جشنواره بوده است .
از افتخارات دوره هنری، همنوائی با استادان آواز ایران مرحوم رضوی سروستانی، اصغر شاه زیدی، شاپور رحیمی و همچنین فاضل جمشیدی را میتوان ذکر نمود. افتخار حضور در محضر استاد فرهنگ شریف، حسین علیزاده، مرحوم پرویز یاحقی و حسن ناهید را نیز داشته است.
مسئولیتهای هنری: عضو انجمن موسیقی یزد منتخب سال 1369، عضو شورای موسیقی استان یزد منتخب سال 1376، سرپرست گروه موسیقی مشتاق وابسته به حوزه هنری استان یزد، سرپرست گروه موسیقی عرفان وابسته به خانه فرهنگ استان یزد، یکی از ناظرین اجرای پنجمین جشنواره سرود و موسیقی دفاع مقدس مهرماه 78 در یزد وهمچنین داور جشنواره هنرجویان آموزشگاه موسیقی پایور یزد در سال 1386.