آموزشگاه موسیقی پایور یزد
                        -- اخبار --

نجمه جعفری متولد1379 یزد (جوانترین عضو انجمن سنتورنوازان جهان "از ایران") موسیقی را از 7سالگی و با ساز سنتور نزد پدر(تحصیل کرده مکتب استاد فرامرز پایور) شروع و از همان آغاز نبوغ ذاتی خود را به نمایش گذاشت و در تمامی فستیوالها و جشنواره ها چه در استان و چه در کشور حایز رتبه برتر بود.

وی یک دوره کامل ردیف را گذرانده و بسیاری از قطعات بزرگان سنتور از جمله : فرامرز پایور، پرویز مشکاتیان، رضا شفیعیان، مجید کیانی و اردوان کامکار را اجرا نموده است . نجمه در تمام رقابتهایی که در کشور برگزار گردیده و او نیز دعوت به اجرا بوده رتبه برتر را از آن خود(یزد) نموده است . رقابت های او بیشتر در مقطع سنی بزرگسال صورت گرفته و با اعتماد به نفس فوق العاده ای که از خود نشان داده توانسته نام یزد را بر تارک موسیقی کشور (بخصوص در نوازندگی سنتور) حک نماید .

نجمه جعفری تا سن 14سالگی 16 برنامه رسمی در کشور اجرا نموده (در قالب تکنوازی. دونوازی. و گروه ارکستر) و در تمامی اجراهای گروهی به عنوان سولیست عهده دار مسعولیت بوده است و این به نوبه خود کم نظیرترین در تاریخ موسیقی کشور است . وی تاکنون چندین بار از سوی انجمن های مختلف کشور دعوت به اجرای برنامه در حضور بزرگان موسیقی و هنرمندان بنام کشور از جمله (رضا شفیعیان. محمدمقدسی. حسن ناهید، بهزادفروهری. بهرام سارنگ. کامبیز روشن روان. هوشنگ ظریف. قدرت ا.. انتظامی. جواد لشگری. میلاد کیایی. جواد بطحایی. ارفع اطرایی. محمد اسماعیلی. بهمن رجبی، سعید ثابت. نادر سینکی. مسعود حبیبی. مهندس افشار. بهمن فردوسی. علیرضا جواهری. محمد رضا رحیمی. حسین پرنیا و بسیاری از نام آوران دیگر گردیده و یک همنوازی با تنبک داوود یاسری داشته که به افتخارات او افزوده است.
همچنین کلیه قطعات کتاب نگامه را با سنتور اجرا نموده است.

رزومه اجرایی او عبارتست از: 1-رتبه برتر چهار دوره جشنواره استانی در یزد 2- عضو گروه موسیقی پایور و گروه موسیقی فراز و اجرا در شهرهای تهران. یزد. اصفهان. و گلپایگان. 3- اجرای دو برنامه تک نوازی در کشورهای ترکیه و مجارستان (دعوت شده به فستیوال جهانی سنتور در انگلیس 2015) 4- شرکت در برنامه بزرگداشت استاد فرامرز پایور و تکنواز گروه پایور. 5- شرکت در برنامه بزرگداشت پرویز مشکاتیان به عنوان عضو و تکنواز گروه فرازتهران. 6-شرکت در برنامه بزرگداشت بهرام سارنگ ( تکنواز میهمان گروه موسیقی ویستا از خوزستان) 7- دعوت شده توسط فرهنگسرای ارسباران تهران و اجرای چهار برنامه تکنوازی. 8- دعوت شده توسط انجمن موسیقی فردوسی و اجرای تکنوازی و منتخب نوازنده برتر این برنامه.

لازم به ذکر است CD تکنوازی نامبرده ( از 9 سالگی تا 13 سالگی ) در دست انتشار است که تا پایان سال 94 به جامعه هنری عرضه خواهد شد.

برنامه های آینده : 1- شرکت در برنامه بزرگداشت استاد رضا شفیعیان در یزد 2- شرکت در برنامه بزرگداشت استاد رضا شفیعیان در شیراز( همراه با گروه موسیقی فراز)